חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך לחסוך על ביטוחים בלי להתפשר על הכיסוי – הטיפים השווים ביותר

ביטוחים הם הוצאה חשובה אך לעיתים גם יקרה מדי עבור רבים מאיתנו. מדי חודש, אנו מוציאים סכומי עתק על פוליסות שונות – ביטוח בריאות, חיים, רכב, דירה ועוד. אבל האם אנחנו באמת צריכים את כל אותם כיסויים? האם יש דרכים חכמות לצמצם את העלויות מבלי לסכן את הביטחון הכלכלי שלנו?

במדריך זה, נחשוף בפניכם טיפים ושיטות מנצחות שיעזרו לכם לחסוך כסף רב על ביטוחים, מבלי להתפשר על הכיסוי וההגנה שאתם זקוקים להם. נעבור על סוגים שונים של פוליסות ביטוח, נדון באיזה ביטוחים הם באמת הכרחיים, וננתח כיצד ניתן למצוא את ההצעה הטובה ביותר עבורכם. בסופו של דבר, תוכלו להפחית משמעותית את הוצאות הביטוח שלכם ולחיות בשקט.

איך לחסוך בעלויות הביטוחים?

ראשית, חשוב להבין שביטוח אינו צריך להיות עלות יקרה. בניגוד למיתוס הרווח, חברות הביטוח רבות מציעות למעשה תעריפים נמוכים מאוד על פוליסות איכותיות. המפתח לחיסכון הוא להכיר את השוק, להשוות הצעות ולדעת בדיוק מה אתם צריכים.

הצעד הראשון הוא למפות את הפוליסות הקיימות שיש ברשותכם – ביטוח בריאות, רכב, דירה, אשראי, חיים ועוד. בדקו את הכיסויים הספציפיים שכל אחת מהן מציעה, את העלויות והתנאים. חשוב לאתר חפיפות וכפילויות בין הכיסויים השונים.

לאחר המיפוי, פנו לחברות ביטוח שונות וקבלו הצעות מחיר על פוליסות חלופיות. דרשו מהם להתאים את התעריפים למצבכם הספציפי ולכיסויים שאתם זקוקים להם באמת. למשל, אם אינכם צריכים כיסוי מקיף לרכב, אל תשלמו עבורו. היוו נחושים וקיימו משא ומתן לקבלת המחיר הטוב ביותר.

זכרו, כמו בכל שוק, לחברות יש עניין לשמר אתכם כלקוחות ולכן הן לרוב מוכנות להציע הנחות ותעריפים אטרקטיביים יותר. אל תפחדו לדרוש הצעות טובות יותר ולעבור בין חברות לפי הצעת המחיר הטובה ביותר עבורכם.

טיפים לחיסכון בעלויות

 1. הימנעו מכיסויים כפולים – חפיפה בין פוליסות יכולה לגרום לבזבוז כספי מיותר. וודאו שאין לכם חפיפה בכיסויים לאותם מקרים או סיכונים.
 2. המירו מביטוח יקר למשתלם – אם למשל יש לכם ביטוח חיים מקיף מאוד, שקלו להמירו לביטוח חיים בסיסי וזול יותר.
 3. בחרו בהשתתפות עצמית גבוהה – כלל האצבע הוא שככל שתגדילו את ההשתתפות העצמית שלכם, כך הפרמיה החודשית תרד.
 4. קבצו מספר ביטוחים לחבילה משולבת – רוב חברות מציעות הנחות אטרקטיביות על חבילות ביטוח מצורפות.
 5. בקשו הנחות – קיבלתם הצעה טובה אך לא מרוצים לגמרי? דרשו הנחה, סביר שתקבלו עליה עד 25% במקרים רבים.
 6. ערכו השוואות באתרים ייעודיים – אתרים חכמים כמו לההשוואת מחירים יאפשרו לכם לבחון את כל ההצעות המשתלמות במהירות.
 7. הקפידו על תנאים מתאימים – אל תסכימו למשהו שלא רלוונטי לכם רק בגלל המחיר. החליטו על התנאים הנחוצים לכם ועמדו עליהם.
 8. הצטיידו בנתונים – אספו מראש מידע על מחירים ממוצעים לפוליסות, מצבכם הרפואי, היסטוריית תביעות וכו'. ככל שתהיו מוכנים יותר, כך תשיגו תנאים טובים יותר.
 9. צרו "ערכת נתונים" – חברות ביטוח אוהבות ללקוחות מעורבים וחסכוניים, כך שתיעוד מסודר יכול להקנות לכם עמדה עדיפה בעת המשא ומתן.

אילו ביטוחים אתם באמת צריכים?

נקודה חשובה לחיסכון נכון בביטוחים היא הפיכתכם למודעים לחלוטין לאילו סוגי ביטוחים אתם זקוקים באמת ומה אינכם צריכים. להלן המלצות כלליות לגבי מגוון סוגי ביטוחים:

ביטוח בריאות – הכרחי לכולם. חברו לאחד משני מסלולי הביטוח המרכזיים – שב"ן או ביטוח משלים/פרטי. שקלו פוליסת ביטוח סיעודי אם זה רלוונטי עבורכם.

ביטוח חיים – חיוני אם אתם עובדים ומפרנסים משפחה. לא נחוץ אם אינכם עובדים או שהילדים כבר גדלו.

ביטוח רכב – חובה על פי חוק. שקלו אם אתם זקוקים גם לביטוח מקיף (רכב יקר ו/או חדש) או שביטוח צד ג' מספיק.

ביטוח דירה/נכס – דרוש אם יש לכם דירה/נכס בבעלות. שקלו ביטוח מבנה בלבד או גם ביטוח תכולה לפי הצורך.

ביטוח נסיעות לחו"ל – רלוונטי אם אתם נוסעים לחו"ל באופן תכוף. אפשרות זולה היא לבטח כל נסיעה בנפרד.

ביטוח אי-כושר עבודה – כדאי להצטייד בו במקרה של מחלה/נכות ממושכת שתמנע יכולת עבודה ופרנסה.

ביטוחים שלא נחוצים בדרך כלל: -ביטוח אשראי/משכנתא (בנוסף לשכר הדירה/הריבית) -ביטוח חיים מקיף לילדים קטינים -ביטוח ריהוט וציוד ביתי יקר

איך לחסוך בביטוחים

איך לבצע השוואת מחירים בין הצעות ביטוחים?

לאחר שמיפינו את צרכינו, נותר רק להשוות הצעות מצד שונים כדי למצוא את המשתלמת ביותר עבורנו. להלן כמה גישות וטיפים ליישום תהליך של השוואת מחירים ביטוחים:

 1. השתמשו באתרי השוואת מחירים – אתרים ייעודיים כמו אחרים מקצים כלי השוואה נוחים, שיאפשרו לבדוק ולהשוות הצעות מגופים שונים בקלות.
 2. פנו לסוכנים/יועצים – סוכני ביטוח ויועצים מקצועיים מכירים את השוק לפני ולפנים, ויכולים לסייע בהשגת ההצעות הטובות ביותר.
 3. נצלו חבילות משולבות למשפחות – בדקו אצל חברות הביטוח אם הם מציעים חבילות ביטוחיות מגוונות בהנחה לאורחים פרטיים ומשפחות.
 4. בקשו עדכוני מחיר שוטפים – גם לאחר סגירת הפוליסה, המשיכו לקבל הצעות מחברות שונות מדי פעם ולהשוות מחירים כדי לוודא שמקבלים תמיד את המחיר הטוב ביותר.
 5. היעזרו בכלים טכנולוגיים – אפליקציות ושירותים דיגיטליים שונים עשויים גם הם להציע פלטפורמות השוואה ובחינה של פוליסות ביטוח.
 6. התמקחו ואל תתביישו – חברות ביטוח רבות סומכות על חוסר המעורבות שלנו. תנו על כך ונסו להתמקח ולהשיג טובות הנאה והנחות ככל שתוכלו.
 7. התמידו ולאורך זמן – לאחר הסגירה, המשיכו לעקוב אחר עדכונים, שינויים בשוק ובמחירים מעת לעת. כך תמצאו הזדמנויות לעבור לפוליסות משתלמות יותר.

חשוב להדגיש כי בסופו של יום, הביטוח הוא מוצר משמעותי שאמור לשמור על ביטחונכם הכלכלי ושלוות נפשכם. לכן, על אף החשיבות הגדולה לחסוך, אין להתפשר על ההגנות והכיסויים שהם הכרחיים עבורכם. הצליחו לאזן בין פוליסות משתלמות לבין רמת הכיסוי המתאימה לצרכים שלכם.

סיכום

חיסכון בעלויות הביטוחים הוא לא משימה קלה, אך בהחלט אפשרית אם עושים זאת בגישה נכונה. זיהו והימנעו מכפילויות מיותרות ומביטוחים לא נחוצים, ודרשו הצעות משתלמות ככל שתוכלו מהחברות השונות.

למעשה, על ידי ייעול הביטוחים שלכם, תוכלו להפחית משמעותית את העלויות מבלי להתפשר על ההגנות הרצויות. אימצו טיפים שונים לחיסכון כמו בחירת השתתפות עצמית גבוהה, קבצור פוליסות לחבילות, מו"מ למחירים זולים יותר, והשוואת מחירים קבועה לאיתור הצעות משתלמות חדשות.

הכירו היטב את צרכי הכיסוי שלכם ודבקו בהם במהלך המשא ומתן. אל תחששו מלנצל את כלים הטכנולוגיים הזמינים להשוואה ויועצים מקצועיים שיכולים לסייע. והכי חשוב – היו קשובים, יועציים ודרשניים, ואל תפחדו להילחם על המחיר הטוב ביותר עבור עצמכם.

תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם